FSB nevylučuje, že se militanti ze Sýrie pokusí dostat do Ruska

754538

Ruská Federální bezpečnostní služba FSB nevylučuje možnost, že se militanti zapojení v ozbrojeném konfliktu v Sýrii budou snažit migrovat do Ruska, řekl na čtvrteční schůzi zástupce šéfa FSB Alexander Roshchupkin.

Poukázal na fakt, že analýza materiálů týkajících se ilegální migrace pomohla identifikovat několik skupin ohrožení.

“Nejdůležitější je asi hrozba terorismu. A s ozbrojeným konfliktem v Sýrii očekáváme, že účinky Arabského jara mohou mít jisté dopady na pohyb militantů přes nelegální migrační cesty.“

Řekl, že další skupina hrozeb byla spojena s vytvořením podmínek pro sabotování ruského státního systému tajnými službami a zahraničními organizacemi, které jsou s nimi spojeny.

“Je zde potvrzený důkaz, že tajné služby zahraničních států využívají ilegální migrační cesty pro zpravodajské a podvratné aktivity pro poškození ruské bezpečnosti. Nejdůležitější věcí jsou kariéroví činitelé tajných služeb a jejich agenti tu pro své úkoly využívali zkorumpované konexe.“ řekl.

Jisté hrozby bezpečnosti země jsou představovány destruktivními silami a zahraničními nevládními organizacemi, které aktivně využívají migrační témata pro poškození ruských zájmů a pro pokusy o destabilizaci situace v zemi.

http://www.itar-tass.com/en/c32/754538.html

Alexander Roschupkin, zástupce šéfa FSB řekl, že federální služba má informace, že mezi ilegálními imigranty v Rusku jsou špioni a sabotéři, uvedla agentura Interfax.

Několik sabotérů bylo nalezeno mezi cizinci v Severní Kavkazu. Konflikt v Sýrii a Arabské jaro můžou zvýšit jejich příliv.

FSB podezřívá, že zahraniční organizace využívají migranty pro špehování a sabotáž. Federální služba se domnívá, že v destabilizačních operacích jsou zapojeny některé nevládní organizace.

http://vestnikkavkaza.net/news/society/40889.html

Čtěte také:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s