60% saúdské zbraňové pomoci skončilo v rukách Al-Kájdy

BQVwFbzCIAAU2WH
Desktrukce Homsu. Saúdové by podle mezinárodního zákona měli zaplatit opravy. To samé platí i pro celý mezinárodní gang.

OSN dostala informaci to tom, že 60% saúdských dodávek zbraní do Sýrie bylo doručeno jednotkám Al-Kájdy.

Podle zprávy libanonského deníku al-Akhbar informace OSN ukazuje, že Al-Nusra a Islámský emirát Iráku a Levantu napojený na Al-Kájdu získal větší část saúdských zbraňových zásilek.

Saúdská Arábie dodala zbraně z jedné východoevropské země, ty měly ale být doručeny tzv.moderátním opozičním jednotkám, které bojují proti syrské vládě, Rijád je ale doručil přímo do ruk teroristických skupin.

Nedávno se také objevily zprávy, že Saúdská Arábie uzavřela dohodu s izraelskou armádou o koupi zbraní pro militanty bojující proti vládě Bashara al-Asada.

Izraelské rádio uvedlo, že Saúdská Arábie podepsala dohodu v ceně 50 milionů dolarů pro dodání starého izraleského vybavení a zbraní militantům.

Zprávy také dodaly, že zbraně zahrnovaly různé typy protitankových střel, vojenská vozidla, dělostřlecké vybavení a zařízení pro noční vidění.

Daily Telegraph minulý měsíc uvedĺ, že Saúdská Arábie poskytla takfiristickým militantům protitankové rakety Konkues vyrobené v Rusku.

http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13920509001080

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s