Obamův důkaz se zakládá na videiích z YouTube, zpráv ze sociálních sítí a na izraelských informacích

183070274
Obamův důkaz.

Po dlouhém čekání Americké Ministerstvo zahraničí zveřejnilo zpravodajské zhodnocení chemického útoku v Ghoutě 21.srpna. Ministr zahraničí John Kerry na páteční tiskové konferenci odmítl zveřejnit zdroje této zprávy a navíc ještě řekl, že bude zveřejněna jen její část a zbytek je tajný a uvidí jej jen Kongres a zástupci ve Sněmovně.

Spojené státy tvrdí, že s „naprostým přesvědčením“ vyhodnotily, že za útokem stojí syrská vláda. „K americkým zpravodajským informacím existují prohlášení od mezinárodního a syrského zdravotního personálu; videa, tisíce zpráv ze sociálních médií ze 12ti různých lokací v oblasti Damašku; výpovědi novinářů; a zprávy od velice věrohodných nevládních organizací.“ V překladu to znamená, že zpráva je založená na videiích z YouTube, příspěvků z Twitteru a tvrzení nejmenovaných svědků. Rusko tvrdí opak – při útoku byla použita stejná hlavice, jako v březnu v Khan al-Assal v Aleppu. Ruská analýza vzorků dokázala, že sarin nebyl průmyslově vyroben.

Americké důkazy jsou následující:

  • Syrská vláda má sklad několika chemických látek a munice, která může být naplněna, prezident Asad má hlavní slovo při jejich využití
  • USA zhodnotily, že syrská vláda použila chemické zbraně za poslední rok několikrát, aby získala výhodu nebo prolomila patovou situaci. Chemické zbraně považuje za jeden ze spousty svých nástrojů ze svého arzenálu
  • USA zhodnotily, že před útokem syrský personál pro chemické zbraně, včetně zvláštního oddílu ministerstva obrany, připravoval chemickou munici. Tři dny před útokem USA zachytily proudy lidské, signálové a geoprostorové informace, které odhalují aktivity režimu. Od neděle 18.srpna syrský chemický personál operoval na předměstí Adra až do středečního rána.
  • 21.srpna satelity detekovaly rakety vystřelené z území ovládaném režimem brzy ráno.
  • USA také vyvodily, že se Asadův režim snažil využití ututlat odstřelováním místa a bráněním vstupu OSN na místo
  • USA také našly „sto videií“ připisovaných útoku, z toho vyvodily stovky mrtvých, konkrétně 4269, z tohho 429 dětí

Tady je dokument, který má vidět celý svět. Nic ale nedokazuje.

Syrská vláda Kerryho obvinění okamžiě odmítla a prohlásila, že jde o výmysly založené na starých příbězích a číslech a informací od teroristů, což je nejpravděpodobnější varinta.

Rusko tvrdí, že jakákkoliv vojenská akce by byla nelegální už jen vzhledem k nedostatku důkazů, které USA nemají. Generální tajemník OSN Ban Ki-Moon pěti stálým členům Rady bezpečnosti OSN řekl, že analýza vzorků může trvat dva týdny. Experti OSN už přijeli do Libanonu, jejich práce skončila. Kerry pro to měl odůvodnění – podle něj experti zjistí jen zda byl použit sarin a nezjistí, kdo jej použil a tak je vyšetřování OSN zbytečné. Co by Američané dělali, kdyby neměli YouTube a Twitter?

O pár hodin dříve se objevil důkaz, jehož věrohodnost bude lehké zničit. Turecká státní agentura Anadolu oznámila, že získala detailní informace o údajném útoku. Agentura tvrdí získala jména zapojených vojáků, názvy zapojených jednotek, typy raket a časovou osu událostí.

ana
Zpráva státní agentury znamená v Turecku automaticky výmysl.

Hned po vydání této zprávy Erdogan a Davutoglu začali mluvit o „nepochybných důkazech“ a Erdogan prohlásil, že limitovaná vojenská akce, kterou Obama s Kerrym slíbili, nestačí. Řekl: „Limitovaná vojenská akce nás neuspokojí. Intervence byla měla být jako ta v Kosovu.“ řekl Erdogan na Den vítězství.

Teď už je jasné, že do toho plánují jít jen tři státy – USA, Francie a Turecko. NATO účast neuvažuje. „Nevidím žádnou roli NATO v mezinárodní reakci proti syrskému režimu.“ řekl generální tajmeník Anders Fogh Rasmussen.

Francie je připravena jít do toho s Američany, věc se ale může zaseknout, protože Napoleon Hollande naplánoval urgentní schůzi parlamentu až na středu. Parlament jej může přehlasovat.

Je také absurdní, že Erdogan, Davutoglu, Kerry a Obama pořád mluví o „donucení režimu přijít k jednacímu stolu.“ Tuhle příležitost měli už loni, místo toho ale do Sýrie poslali více zbraní a více bojovníků.  Stejně tak jsou absurdní trvzení, že „porušování mezinárodních zákonů jsou ohrožením naši národní bezpečnosti.“

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s