Oběti amerických bezpilotních útoků vystoupily v Kongresu

Nabila

Obětí amerických zabijáckých bezpilotních útoků v Pákistánu seznámily Kongres s útokem, při kterém zemřel člen jejich rodiny.

Nabila a Zubair Rehmanovi, kteří byli na úterním slyšení se svým otcem Rafiqem ur Rahmanem, řekli kongresmanům o útoku, při kterém zemřela jejeich 67letá babička, když v severovýchodním pákistánském kmenovém regionu sbírala zeleninu.

„Nikdo mi nikdy neřekl, proč moje matka byla v ten den napadena.“ řekl otec, dodal: „Všechna média uváděla, že byli zabiti, tři, čtyři, pět militantů. V ten den ale byla zabita jen jedna osoba. Matka, babička a sestra.“

Rodina také zákonodárcům řekla, jak byli při útoku i další zranění i přes fakt, že nebyli napojeni na pákistánské militanti.

„Když jsem pomáhal babičce, slyšel jsem nad hlavou drone, nebál jsem se, protože jsme nebyli militanty.“ řekl Zubair.

„Byla na kusy.“ řekl.

Kongresman Alan Grayson, který slyšení podporoval, dříve řekl, že cílem slyšení bylo „donutit lidi přemýšlet o možných důsledcích zabíjení stovek lidí nařízeného prezidentem, nebo hůř, nezvolenými a neznámými byrokraty na Ministerstvu obrany bez vyhlášení války.“

„Podle spousty lidí je to nelegální. Všechny tyto útoky jsou nelegální. Jak bylo diskutováno během debaty o vojenské intervenci v Sýrii, Charta OSN povoluje využití síly jen když je země pod útokem, v sebeobraně, nebo když to povolí Rada bezpečnosti OSN.“ dodal.

http://www.presstv.ir/detail/2013/10/29/332006/us-drone-attack-victims-brief-congress/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s