Světový Ujgurský Kongres žádá vyšetření nedávného násilí v Xinjiangu

Xinjiang
Násilí v Xinjiangu placeno a podporována Západním revolučním hnutím.

Ujgurští Muslimové v Číně požadují nezávislé vyšetřování nedávného násilí v neklidném západním regionu Xinjiang, které si vyžádalo 8 životů.

Světový Ujgurský Kongres (WUC), se sídlem v Mnichově, v úterním prohlášení uvedl, že regionální vláda Xinjiangu by měla „plně odhalit všechny informace o pondělním násilí a nechat provést nezávislé vyšetřování mezinárodními orgány.“

30.prosince čínské bezpečnostní složky zabily 8 lidí, kteří podle vlády napadli policejní stanici v Kashgaru v Sache.

Vláda Xinjiangu v prohlášení uvedla, že asi 9 ozbrojenců napadlo policejní stanici, „házelo výbušniny a zapalovalo auta.“ Uvedla také, že policie 8 útočníků zabila a jednoho zajala, během incidentu bylo také zabaveno 25 výbušnin a 9 nožů.

WUC žádá Peking, aby pustil do Sache zahraniční média a vládní zástupce a „dovolil transparentnost ohledně incidentu.“

http://www.presstv.ir/detail/2013/12/31/342902/uyghurs-want-probe-on-china-killings/

Jak jsme už mnohokrát uváděli: Východní Turkestán, nebo také Xinijang, je pro Čínu nesmírně důležitý region, protože zde povede, repsektivně už vedou, spousta plynovodů a ropovodů pro naplnění čínských potřeb. Z toho důvodu existuje spousta teroristických skupin jako Hnutí pro nezávislost Východního Turkestánu a v USA dokonce sídlí i samozvaná Vláda Východního Turkestánu v čele s Yusufem Turanim. Nejznámější organizací pro nezávilost Východního Turkestánu je Světový Ujgurský kongress (WUC), který plní stejnou roli jako Syrská observatoř pro lidská práva – šíří propagandu proti vládnoucímu režimu. WUC je financován Americkým Ministerstvem zahraničí skrzNational Endowment for Democracy (NED). Jen za rok 2012 WUC dostal 185 tisíc dolarů. Současným prezidentem WUC je prominentní podnikatelka Rebiya Kadeer, která zároveň vede Ujgurskou americkou organizaci (UAA), která také dostává peníze od NED (280 tisíc dolarů v roce 2012). Kadeer žije od roku 2005 v americkém exilu, několik let strávila v čínském vězení za vynášení státních tajemství, její manžel pracuje v USA pro Rádio Svobodná Asie, další přední organizaci CIA, a Voice of America.

china_oil_import_pipelines

plynovody

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s