Turecké bezpečnostní složky zabavily zbraně mířící do Sýrie v autě „humanitární organizace“ napojené na Erdogana

Erdogan Harati
Erdogan a libyjský/syrský rebel a agent MI6 Mahdi al-Harati, Harati se v roce 2010 účastnil Flotily svobody, která byla napadena Izraelským námořnictvem, na lodi IHH.

Když Turecko začalo stavět zeď oddělující hranici Turecka se Sýrií kvůli „pašerákům a lidem, kteří nelegálně přechází hranice,“ turecké bezpečnostní složky zabavily auto plné zbraní mířící do Sýrie a zadrželo 3 lidi. (zdroj)

Incident ale spíše značí válku mezi Gülenovym hnutím a premiérem Erdoganem. Podle deníku Hurriyet bezpečnostní složky totiž jednaly na základně „tipu“ a navíc, tři zadržené osoby se přihlásily k práci pro „humanitární organizaci“ Islamic Humanitarian Relief Foundation (IHH), kterou podporuje premiér Erdogan. Ačkoliv IHH obvinění odmítá, celá organizace má metr dlouhý seznam podpory terorismu.

IHH byla několikrát obviněna z podpory palestinského ozbrojeného odporu, v červenci agentura FARS uvedla, že Katarský Červený půlměsíc pošle 5 miliard syrským teroristům, 3 měly být utraceny pod dozorem Katarců a 2 pod dozorem IHH. Syrští rebelové totiž často využívají „humanitární“ organizace pro překročení hranic a IHH. Organizace byla také přistižena, jak poskytuje Al-Nusře na severu Sýrie iftar (večeři při Ramadánu). IHH je také napojena na iráckou sunnitskou opozici a Tariqa Hashemiho, bývalého vicepremiéra, který utekl před vězením za podporu terorismu a vraždících komand.

K pašování zbraní je také využívána žoldácká firma SADAT, která poskytuje výcvik a zbraně vojenským složkám v zemí, kde se odehrálo tzv.“Arabské jaro.“ SADAT zařídila minimálně jednu lodní dodávku zbraní z Libye.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s