IHH vypsala faktury za pomoc Al-Kájdě

HH6

Policejní protiteroristická operace v Turecku odhalila důkaz, že humanitární organizace IHH posílala pomoc Al-Kájdě.

Byla odhalena šokující informace o protiteroristických operacích v tureckých východních provinciích. Podle oficiální vyšetřovací zprávy muž známý jako „Turecký Louai Sakka“* (krycí jméno IS), který byl během operace zadržen a obviněn z vedení odnože Al-Kájdy v Turecku, využil nákladní auta islámské charity Humanitarian Relief Foundation (IHH) pro přepravu pomoci Al-Kájdě v Sýrii. Dodávky byly údajně poslány s fakturami za zboží vydané organizací IHH. IS také požadoval výkupné od rodiny uneseného tureckého novináře Bunyamina Ayguna, který byl koncem loňského listopadu v Sýrii unesen a 6.ledna 2014 propuštěn.

Podle zprávy policejního sledování, složené mj.z telefonních záznamů, IS během jedné konverzace řekl: „Pokud by to nebylo pro tureckou rozvědku, nikdo by do Sýrie nevkročil.“

Policejní zpráva naznačuje, že auta charitativní organizace byla využita pro přepravu podezřelého materiálu do Sýrie. Bylo v ní také uvedeno, že lídr Al-Kájdy IS poslal teroristickým skupinám v Sýrii generátory, oblečení, léky a dodávky.

Policejní zpráva také obsahuje informaci, že jeden ze šéfů Al-Kájdy v Sýrii, Abu Kamal, prodal humanitární pomoc do Sýrie a zpronevěřil následný zisk. Podle zprávy prodal mléko mířené pro syrské děti a peníze si nechal.

Čtyři z 25 lidí zadržených během operací proti Al-Kájdě ve městě Van, v Adaně, Gaziantepu, Istanbulu, Killis a Kayseri byli zatčeni a čtyři propuštěni na svobodu. Mezi 25 lidmi je jedna velká postava z Al-Kájdy, Ibrahim Sen, bývalý představitel provládních novin Vakit, Kenan Gül a Abdulkadir Şen, autor ultra-islamistického žurnálu Haksöz.

Louai Sakka je lídr Al-Kájdy, který byl usvědčen jako hlavní osoba v několika teroristických akcích, konkrétně bombových útoků na hotely v Ammánu v roce 1999 a bombových útoků, které otřásly synagogami Neve Şalom a Beth Israel Synagogues a budovou banky HSBC v Istanbulu v roce 2003. Je také považován za věrohodného kolegu lídra Al-Kájdy Abu Musaba al-Zarqawiho.

http://www.aydinlikdaily.com/IHH-%E2%80%98Charity%E2%80%99-Foots-Bill-for-al-Qaeda-Aid-1955

Dále čtěte:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s