Kromě Kataru zastupovala Carter Ruck také Erdogana a saúdské byznysmeny napojené na Al-Kájdu

IraqPhotos
„Důkazy“ pro válku v Iráku byly stejně vymyšlené jako „důkazy“ proti Sýrii.

Před začátkem Ženevské konference o Sýrii vypustila média zprávu o mučení tisíců vězňů syrskou vládou od syrského policejního fotografa „Ceasara.“ Tato zpráva byla prokázána jako podvod, protože se o zpracování důkazů postarali právníci britské společnosti Carter Ruck, která zastupuje vládu Kataru. Carter Ruck sama zprávu orazítkovala jako věrohodnou, na přezkoumání fotografií si najala tři renomované mezinárodní žalobce. Teď se objevily nové informace – mezi klienty společnosti je také turecký premiér Recep Tayip Erdogan a saúdští byznysmeni napojení na Al-Kájdu.

Tato obvinění vznesl mluvčí turecké opoziční stany CHP Mustafa Koç na tiskové konferenci. Zdůraznil, že je těžké fakta ze zprávy ověřit. Co ale ověřit jde je fakt, že tato firma zastupovala Erdogana ve stížnosti proti britským médiím. 15.září 2010 britský Daily Telegraph zveřejnil zprávu o tom, že turecká vládnoucí strana AKP dostala od Íránu 25 milionů dolarů. Erdogana to rozčílilo tak moc, že si najal právníka Camerona Dolaye ze společnost Carter Ruck, aby novinám poslal výhružný dopis. Noviny se následně musely omluvit.

Carter Ruck také podle Guardianu zastupovala saúdské byznysmeny v žalobě na Wall Street Journal, British Sunday Times a další, protože Saúdové byli nazváni pomocníky Al-Kájdy. Mezi nimi jsou Khalid Bin Mahdouz, zakladatel Národní obchodní banky v Saúdské Arábii, a jeho syn Abdulrahman, Rashid al-Ghannushi, lídr tuniského hnutí Ennahda, a Yasin al-Qadı, Erdoganův kamarád, který byl OSN a USA obviněný z financování Al-Kájdy.

Dalším klientem není nikdo jiný než turecká nevládní organizace International Islamic Relief Organization, která byla v Turecku přistižena se zbraněmi mířícími pro Al-Kájdu a tzv.syrské opozici. (zdroj)

Dále čtěte:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s