Na Ukrajině se začínají likvidovat památníky a rozšiřovat nacistické symboly

Ruské Ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo ukrajinské úřady, aby zastavily likvidaci památníku v zemi. „Rusko je pobouřeno pokračující demoliční kampaní památek na Ukrajině. Včeta se v regionu Lvov odehrál další anti-ruský barbarský čin, při kterém byl zničen památník ruského vojenského velitele Michajla Mutuzova. Žádáme nové úřady, aby tohle zastavily.“ (zdroj)

Likvidace ruských památníků a sovětských symbolů je na Ukrajině v plném proudu. V úterý akce nacistů odnesl symbol bývalého Sovětského svazu na budově Ukrajinského parlamentu. Odstranění tohoto symbolu oznámil v parlamentu usvědčený nacista Oleg Tyanhnybok.

Kromě toho byla také v západním městě Brody svržena socha velitele ruské armády Michajla Kutuzova, který bojoval proti vojákům Napoleona a pronásledoval je do Paříže.

647322_20140225092529

Po celé zemi se také začaly likvidovat sochy Lenina. Následující záběry pochází z města Dniprodzerzhynsk, kde byla socha zničena na Den Ochránce národa, což je v Rusku státní svátek respektující sovětské vojáky.

Ve městě Stryi v regionu Lvov zničili sochu sovětského vojáka. V regionu tehdy zemřelo tisíce vojáků, kteří bránili zemi před nacisty.

1-2.si

Likvidace kyjevského památníku pro Sovětskou tajnou bezpečnostní službu.

1Vlčí hák, symbol používaný SS.

vlčí hák

Hajlující nácek.

náceknácek2Více fotek najdete Instagramu.

(zdroj)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s