Rusko obvinilo ukrajinskou převratovou vládu z diktátorských metod

ukrpar

Ruské Ministerstvo zahraničí v pondělí uvedlo, že nové ukrajinské úřady chtějí použít „diktátorské a někdy i teroristické metody“ pro potlačení opozice v nevěrných regionech.

Prohlášení přichází po víkendovém svržení ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče, které zvýšilo obavy, že příliv nacionalismu v zemi nespravedlivě odsune značnou ruskou komunitu.

V neděli zákonodárci zrušili zákony předchozí vlády, včetně zákona uznávajícího ruštinu za oficiální jazyk v regionech, kde ruštinou mluví minimálně 10% populace.

Moskva vyjádřila nad legitimitou parlamentu pochyby, tvrdí, že zákonodárci vyprodukovali rozhodnutí a zákony, včetně těch, které naruší práva Rusů a dalších menšin žijících na Ukrajině.

„Noví lídři chtějí využít diktátorské a někdy i teroristické metody pro potlačení nevěrných občanů v různých regionech Ukrajiny.“ uvedlo Ruské Ministerstvo zahraničí v prohlášení

„Volá se po zavedení téměř úplného zákazu ruštiny, po zavedení lustrace, zrušení stran a organizací, uzavření nevěrných médií a zrušení omezení propagandy neonacistické ideologie.“ stojí v prohlášení.

Rusko také vyjádřilo své „extrémní obavy“ nad nedávnými „ozbrojenými střety mezi agresivní mládeží nebo militanty z ultra-pravicových organizací a policisty, kteří brání klidné občany a zájmy státu.“

„Militanti se odmítají odzbrojit, odmítají opustit ulice, které jsou de facto pod jejich kontrolou, osvobodit administrativní budovy, zastavit násilí.“

Moskva také volá po ústavní reformě v souladu s nedávnou dohodu, která byla podepsána krátce před Janukovyčovym odchodem.

http://en.ria.ru/world/20140224/187856185/Moscow-Accuses-Ukraines-New-Leaders-of-Dictatorial-Methods.html

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s