USA připravují plán pro útok na Damašek

US preparing road map for Damascus attack

Spojené státy se společně s několika arabskými spojenci připravují na velký útok proti Sýrii z jordánsko-syrské hranice, pomohou militantům otevřít cestu k syrské metropoli.

Izraelské noviny Haaretz v pondělí uvedly, že útok bude pocházet z Jordánska a USA, Saúdské Arábie a Jordánsko plánují způsob provedení.

Podle médií USA staví kousek u hranice mezi Jordánském a Sýrií ranveje pro vojenská letadla a vzbouřence vyzbrojily těžkými zbraněmi, které Saúdská Arábie přepravila ze svých základen.

http://en.alalam.ir/news/1569787#sthash.YW8ylflj.dpuf

USA, Saúdská Arábie a Jordánsko pomáhají rebelům napadnout Sýrii

Podle zprávy vydané deníkem Washington Post bylo v Jordánsku vytvořeno vojenské velitelství pro koordinaci akcí v Sýrii a v západním jordánském městě Salt cvičí 200-250 teroristů.

Tzv. Svobodná armáda Sýrie říká, že tento krok má za cíl vytvořit „bezpečnostní zónu“ u syrsko-jordánské hranice, ze které militanti budou moct spustit své útoky proti syrské vládě.

Anti-syrským militantům byly mezitím poskytnuty sofistikované komunikační systémy, Saúdská Arábie také během posledních týdnů posílala do Jordánska zbraně a munici.

Nejmenovaný saúdský zdroj, který je blízký tvůrcům rozhodnutí v zemi, v neděli řekl, že Saúdská Arábie vyjednává s Pákistánem o poskytnutí protiletadlových a protitankových raket militantům.

Zdroj dodal, že Pákistán vyrábí vlastní verzi čínských protiletadlových raket Anza a protitankových raket, které chce Rijád pro militanty sehnat.

http://www.presstv.ir/detail/2014/02/25/352234/us-ksa-jordan-behind-syria-attack/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s