Zaměstnavatel Glenna Greenwalda financoval ukrajinskou „revoluci“

centerua

Glenn Greenwald, novinář, který pomohl zveřejnit dokumenty NSA od Edwarda Snowdena, byl několikrát přistižen při lhaní, když čtyřikrát změnil počet dokumentů NSA, které vlastní. Poté, co se na něj alternativní média začala obracet s otázkou, proč přijal práci ve First Look miliardáře a zakladatele eBay a PayPal Pierra Omidyara, který byl mezi lidmi, kteří založili tvůrce programu NSA PRISM, společnost Palantir, obořil se na všechny odpůrce s výsměchem. Teď bychom se jej měli zeptat, jak mu líbí, že jeho zaměstnavatel financoval ukrajinskou „revoluci.“

Podle Kyiv Post Omidyar Network miliardáře Pierra Omidyara poskytla v roce 2012 skoro 200 tisíc dolarů ukrajinské nevládní organizaci Center UA. 54% rozpočtu této NGO tvořily granty od Americké Agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID), National Endowment for Democracy, Pact Inc a International Renaissance Foundation. Podle novin navíc Ukrajinské Ministerstvo vnitra spustilo loni v prosinci vyšetřování této organizace kvůli podezření z praní špinavých peněz.

V roce 2011 dala Omidyar Network 335,000 tisíc dolarů NGO New Citizen, jednomu z projektů Center UA. Center UA předsedá bývalý agent KGB, ukrajinský centrální bankéř a pravá ruka Viktora Juščenka Oleg Rybačuk, který v březnu 2012 prohlásil, že připravuje novou Oranžovou revoluci (a samozřejmě jeho NGO stála i za tou první).

Detailní finanční záznamy také ukazují, že Omidyar Network finančně pokryla rozšíření Rybačukovy kampaně do regionálních měst Poltava, Vinnytsia, Zhytomyr, Ternopil, Sumy a převážně do měst na západě a východě, kde se mluví ukrajinsky. (zdroj)

 

othergroups
Omidyar je ve finanční zprávě Center UA snad všude.

Loni na podzim Omidyar vynaložil zlákal novináře Jeremyho Scahilla, Glenna Greenwalda a Lauru Poitrasovou, aby pracovali pro jeho nové médium First Look. Za 250 milionů dolarů také Omidyar koupil dokumenty od Edwarda Snowdena.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s