Militanti z Majdanu byli vycvičeni v Polsku a Litvě

nácek2

Uniklé nahrávce rozhovoru mezi estonským ministrem zahraničí Urmase Paeta a šéfkou diplomacie EU „Cathy“ Ashtonovou ještě předcházelo prohlášení ruských činitelů o tom, že provokatéři z kyjevského Majdanu byli vycvičeni v Polsku a Litvě. Zapojení Litvy naznačil v uniklých emailech také lídr strany UDAR Vitalij Kličko.

Během schůze horní komory parlamentu týkající se případné vojenské intervence na Ukrajině místopředseda Federální rady Yury Voroboyov pronesl: „Víme, že militanti, kteří byli aktivní v Kyjevě a nejen tam, byli vycvičeni v Litvě a Polsku. Teď chtějí rozšířit svůj vliv na východní regiony Ukrajiny a Krym.“ (zdroj)

Podobná slova pronesl v úterý i prezident Putin. Tato věta byla ale ve velkém ignorována: „Prošli přípravami na základnách v litevských a polských pohraničních oblastech a samozřejmě také v samotné Ukrajině. Jejich instrukce byly připraveny dlouhou dobu, viděli jste, jak byli připraveni, jako zvláštní jednotky, byli rozdělení do komand.“ (zdroj) Polské Ministerstvo zahraničí tato obvinění okamžitě odmítlo.

I když zatím žádné důkazy nebyly předneseny, tak původní zprávy z Ukrajiny hovořily o tom, že většina pomoci pro Majdan přecházela přes hranice s Polskem.

Dále čtěte:

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s