Saúdská Arábie, Bahrajn a SAE stáhly velvyslance z Kataru

KSA_UAE_Bahrain

Saúdskoarabský král Abdulláh, který pro své podané nedávno schválil zákon zakazující nevraživost vůči království nebo připojování se k radikálním náboženským skupinám, se účastní kampaně proti Muslimskému bratrstvu. Tohle rozhodnutí se ale nevztahuje na džihád v Sýrii, ale jen na akce Bratrstva v Egyptě.

20.února 2014 král Abdulláh vyhrožoval vzdušného prostoru země a hranic s Katarem, pokud bude Katar sloužit jako základna pro Bratrstvo.

4.března 2014 nařídil, aby knihy publikované nakladateli napojenými na Muslimské bratrstvo nebyly vpuštěny na Mezinárodní knižní veletrh v Rijádu.

http://www.voltairenet.org/article182494.html

Saúdská Arábie, SAE a Bahrajn stahují velvyslance z Kataru

Saúdská Arábie, Spojené Arabské Emiráty a Bahrajn ve středu oznámily, že stahují své velvyslance z Kataru na protest proti katarskému zasahování do vnitřních záležitostí zemí.

Tři státy Perského zálivu učinili rozhodnutí v úterý na schůzi ministrů zahraničí Rady pro spolupráci států z Perského zálivu (GCC).

Země GCC „uplatnily velké snahy o kontaktování Kataru na všech úrovních, aby souhlasil s jednotnou politikou…zajistil nezasahování, přímé nebo nepřímé, ve vnitřních záležitostech jakéhokoliv členského státu.“ stojí v prohlášení.

Státy také Katar požádaly, „aby nepodporoval jakoukoliv stranu se záměrem ohrozit bezpečnost a stabilitu člena GCC,“ referoval na přítomnost Muslimského bratrstva v Kataru, které je ve většině států GCC zakázáno.

Vyjádření prohlásilo, že i přes slib katarského emíra Tamima během listopadového mini-summitu v Rijádu s kuvajtským emírem a saúdským králem země nespolupracovala.

http://www.almanar.com.lb/english/adetails.php?eid=138917&cid=56&fromval=1&frid=56&seccatid=66&s1=1

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s