Hvězdné války: Čínský prezident nařídil větší militarizaci vesmíru

Nedávné zprávy z Čína a Ruska naznačují, že se pomalu posunujeme k éře hvězdných válek. V úterý čínská státní média uvedla, že čínský prezident Xi Jinping nařídil letectvu, aby přijalo integrovanou vzdušnou a vesmírnou obrannou kapacitu jako odpověď na čím dál větší militarizaci vesmíru Spojenými státy a dalšími. I když Peking trvá na tom, že jeho vesmírný program má mírové účely, loňská zpráva Pentagonu tvrdí opak. Čínská média více detailů neposkytla. (zdroj)

Obavy o čínských vojenských plánech ve vesmíru se vynořily loni v prosinci, kdy Čína přistála s Land Roverem na Měsíci. Internetem probleskla tato fotografie, kde za vozítkem můžeme vidět jaderný hřib nad Evropou. (zdroj)

199oscufnbqo1jpg

Hvězdné války připravuje také Rusko. Koncem února oznámilo Ruské Ministerstvo pro nouzové situace vytváření plánu pro testování štítku na ochranu civilního obyvatelstva a zařízení před meteority. Ministr Vladimír Pučkov tehdy řekl: „Tohle je extenzivní a složitá mise. Jsou to nové technologie a vyžadují mezinárodní spolupráci. Práce je plánována dekády dopředu.“ (zdroj)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s