Katar 2022: Desetiletá dcera brazilského delegáta FIFA dostala na účet 2 miliony liber

article-2608322-1D328E3F00000578-331_634x472
Korupční skandál FIFA se prohlubuje: Dcera Ricarda Teixeiry dostala 2 miliony liber od prezidenta fotbalového klubu Barcelona FC.

Na svět se pomalu dostávají další zprávy o korupci v mezinárodní fotbalové federaci FIFA ve věci pořádání Mistrovství světa ve fotbale v roce 2022 v Kataru. Tentokrát britská média uvádí, že dcera bohatého brazilského delegáta FIFA, který pomohl jmenovat Rusko a Katar jako dva hlavní kandidáty na pořadatelství, dostala od soukromého obchodního společníka svého otce 2 miliony liber. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ji v tu dobu nebylo 10 let.

Antonia Wigand Teixeira, dcera brazilského zástupce ve FIFA Ricarda Teixeira dostala peníze v roce 2011. Není jasné, odkud peníze přišly, ale všeobecně se uvádí, že peníze poslal Sandro Roselli, bývalý prezident fotbalového klubu Barcelona FC. Barcelona FC je na Katar spojena sponzorstvím, na dresech v tu dobu hráči nosili logo Katarských aerolinek a v současné době hráči nosí logo katarské nadace Qatari Foundation (QI). QI byla několikrát usvědčena z podpory terorismu v Sýrii a v Afghánistánu.

Fotbalové spojení Kataru zde ale ještě nekončí. Současný katarský emír Tamim je klíčovou postavou ve společnosti Qatar Investment Authority, která vlastní pařížský fotbalový klub Paris Saint Germain.

Teixeira z výboru FIFA odstoupil v roce 2012 a brazilská policie nedávna spustila vyšetřování jeho aktivit. Nedávno se přestěhoval do miamského úkrytu latinskoamerických bankéřů a podnikatelů. Trexeira byl také namočen do korupčních skandálů zahrnující společnost, které byla dána exkluzivní práva na propagaci šampionátu.(zdroj)

Dále čtěte:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s