Bílý dům vyhrožoval během útoku na americký konzulát YouTube

US consulate in Benghazi attacked

Další uniklý email týkající se útoku na amerických konzulát v Benghází ukazuje, že Bílý dům vyhrožoval serveru YouTube následky, pokud video Nevinnost Muslimů povolí zveřejňovat na svých serverech.

Podle slov předsedy Sněmovního výboru pro dohled a vládní reformy Darella Issy bylo jednou z prvních reakcí Bílého domu na útok vyhrožování sociální síti YouTube. Dokument nasvědčuje tomu, že Bílý dům věřil, že se útok odehrává kvůli zveřejnění daného videa a bez hodnocení zpravodajských služeb situaci vyhodnotil a svá tvrzení založil na falešném příběhu.

Aby Obamova administrativa zmírnila dopad, Ministerstvo zahraničí neposkytlo Kongresu odtajněnou kopii dokumentu, ale jen začerněnou část, čímž opět vyvolává podezření. (zdroj) Překážení vyšetřování také nasvědčují kroky ministra zahraničí Johna Kerryho, který odmítl ohledně Benghází svědčit.

Nedávno zveřejněné emaily dokazují, že tutlání útoku pocházelo přímo na rozkaz z Bílého domu. Tehdejší americká velvyslankyně při OSN Susan Riceová, současná poradkyně prezidenta pro národní bezpečnost, byla usvědčena ze lží hned pár dní po útoku.

Útok na americký konzulát v Benghází si vyžádal smrti amerického velvyslance a dalších čtyř zaměstnanců konzulátu. Kromě lidských životů si také vyžádal odhalení nelegálních operací americké diplomatické mise na libyjské půdě.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s