NSA to opět prošlo – Německo ruší stíhání

NSA

Němečtí činitelé ve vedení ochrany dat jsou šokováni rozhodnutím federálních žalobců nezahajovat vyšetřování plošného špehování NSA v Německu.

Různá německá média, která citovala zdroje z úřadu federálního žalobce, uvedla, že německý federální žalobce naznačil, že nebyly nalezeny dostatečné důkazy pro zahájení vyšetřování a stíhání NSA.

Zprávy dodávají, že nebude probíhat ani vyšetřování údajného špehování telefonních konverzací kancléřky Angely Merkelové. Dokumenty rušící vyšetřování, které probíhá několik měsíců, jsou připraveny, nebyly ale zatím podepsány.

Federální žalobce skrz svého mluvčího řekl, že záležitost nebyla uzavřena, rozhodnutí ale padne brzy. Důvodem pro zpoždění verdiktu je potřeba zalepení jistých děr. Zprávy o brzkém ukončení vyšetřování ale neodmítl.

Podle deníku Suddeutsche Zeitung bylo pro žalobce extrémně těžké sehnat důkazy o německých aktivitách NSA nebo britské GCHQ kvůli nedostatku dokumentů a svědků. Pokusy o získání více informací v USA nebyly zodpovězeny, žádosti Německé federální vlády a federálních zpravodajských služeb potkal stejný osud. Noviny uvedly, že úřady měly informace jen na základě zpráv z médií.

Der Spigel, který odhalil špehování telefonů Merkelové, odmítl podle zdroje přístup žalobce k dokumentům, které měl získat od bývalého kontraktora NSA a uprchlíka Edwarda Snowdena. Pokusy žalobce o získání informací ze Snowdenova archivu nebo o získání jeho psaného názoru také vyšly na prázdno.

Úřad komisaře pro ochranu dat byl zprávami o zrušení vyšetřování NSA zmaten.

http://rinf.com/alt-news/latest-news/nsa-gets-away-germany-drops-prosecution/

Pro více zajímavých informací navštivte rubriku Svět našima očima.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s