Zpráva Pentagonu: Lasery mohou posílat hlasy do hlavy

Screen_shot_2014-06-04_at_11_53_17_PM_cm37dh

Nedávno odtajněná zpráva Pentagonu z roku 1998 odhalila vyšetřování využívání laserových paprsků k několika potenciálním metodám neusmrcujícího mučení. Některé aplikace, které zpráva vyšetřovala, zahrnují vyslání hlasů do hlavy nějaké osoby, využívání laserů pro spuštění neovladatelného vystřelení neuronů a pomalého zahřívání lidského těla do bodu hořečnatého zmatení – všechno ze stovek metrů daleko.

Asi před rokem jeden americký občan požádal přístup k dokumentu s názvem „Biologické účinky vybraných neusmrcujících zbraní“ (Bioeffects of Selected Non-Lethal Weapons). Není důkaz o tom, že z deset let staré zprávy byla jakákoliv ze zmíněných technologií použita.

Zpráva vysvětluje několik typů neusmrcujících laserových aplikací, zahrnuje mikrovlnné slyšení, narušenou kontrolu neuronů a mikrovlnné zahřívání. První typ, krátké pulzy radiofrekvenční energie (2450 MHz), může vytvořit tlakové vlny v pevných látkách a tekutinách. Při vystavení radiofrekvenční energii lidé zažívají pocit „mikrovlnného slyšení“ – zvuk, který může zahrnovat hučení, tikání, prskání nebo klepání pocházející z hlavy.

Studie s pokusnými králíky a kočkami naznačují, že mechanismus zodpovědný za fenomén je termoelastická expanze. Vystavení RF pulzům nezpůsobuje permanentní poškození, všechny účinky upadají skoro okamžitě po ukončení vystavení. Jak zpráva vysvětluje, naladěné mikrovlnné slyšení může spustit komunikaci s lidmi na vzdálenost několika stovek metrů.

„Fenomén je seřiditelný, charakteristické zvuky a intenzity závisí na charakteristikách RF energie.“ vysvětluje zpráva. „Protože je frekvence slyšeného zvuku závislá na pulsové charakteristice RF energie, zdá se možné, že tato technologie může být vyvinuta do bodu, kdy slova mohou být přenášena a slyšena jako mluvené slovo, až na to, že by šla slyšet jen v hlavě dané osoby. Při jednom experimentu byla úspěšně vyzkoušena komunikace slov pomocí „hlasově modulované“ mikrovlnné energie. Mikrofóny vedle osoby zažívající hlas tyto zvuky nezachytí. Další rozvoj by otevřel širokou škálu možností.“

Zpráva předpovídá, že komunikování na větší vzdálenosti by bylo možné s větším vybavením, zatímco signály na kratší vzdálenost mohou být vytvořeny přenosným vybavením. Vysláním hlasů do hlav lidí může podle zprávy způsobit „devastující psychologické“ dopady. Technologie možná dokonce dovolí komunikovat s osobou obklopenou zajatci, ačkoliv by to vyžadovalo „extrémní směrovou specifiku.“

S další zbraní mohou být využity elektromagnetické pulsy na narušení fungování mozku, tato technologie byla v tu dobu na teoretické úrovni.

Pod normálními podmínkami všechny strukturální funkce mozku se specifickou rytmickou aktivitou závisí na přicházejících smyslových informacích. Někdy mozek synchronizuje aktivitu neuronů, aby se zaměřil na jistý úkol, stupeň neuronové synchronizace je ale kontrolován. Za jistých okolností (např. při psychickém stresu nebo úpalu) více částí mozku může vystřelovat velice synchronizovaným způsobem a nekontrolovaně.

Zpráva popisuje metody napodobení tohoto vysoce synchronizovaného vystřelování neuronů z dálky několika stovek metrů. Vysoké napětí (100 kV/m) elektromagnetických pulzů trvající jednu nanosekundu může způsobit vystřelení neuronu, narušit kontrolovanou aktivitu těla. Krátkodobé dopady mohou zahrnovat ztrátu vědomí, svalové spasmy, oslabování svalů a záchvaty trvající několik minut. Tyto pulzy vysokého napětí, které vyžadují frekvenci asi 15 Hz, dnes existují.

Jako další forma neusmrcujícího mučení je zmíněno mikrovlnné zahřívání. Při zvyšování teploty těla na 41°C mohou lidé zažít pocity ztráty paměti a dezorientace a menší agresi. Podle zprávy lidé mohou přežít teploty až 42°C, delší vystavení může vyústit v permanentní mozkové poškození nebo smrt.

Mikrovlnné zahřívání bylo testováno na makakovi, paprsek o síle 225 MHz způsobil vzestup teploty těla zvířete. Vzestup teploty závisící na dávkovací úrovni nastal v čase 15 – 30 minut. Když byl paprsek vypnut, teplota těla klesla zpět na normální úroveň. Zpráva naznačuje, že technika může být užitečná pro ovládání davů nebo při vyjednávání.

Zatímco vyšetřování odhaluje zajímavé technologie neusmrcujícího mučení, zpráva nezmiňuje plány pro provádění specifických experimentů nebo studií v budoucnu.

Zprávu můžete nelézt zde.

http://govtslaves.info/pentagon-report-lasers-used-put-voices-head/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s