Pro Snowdena letělo do Evropy letadlo využívané CIA

N977GA

Nová zpráva tvrdí, že tajné letadlo americké vlády, které bylo dříve použito CIA pro vydávání vězňů, letělo minulý rok do Evropy, aby uneslo whistleblowera Edwarda Snowdena z Ruska a přepravilo jej do Ameriky.

Britská stránka Register uvedla, že když 24. června 2012 kontraktor americké Národní bezpečnostní agentury Edward Snowden přiletěl z Hongkongu do Moskvy, neoznačené obchodní letadlo Gulfstream V letělo z USA do Dánska, aby jej přepravilo zpátky do USA.

Letadlo s číslem N977GA odletělo z regionálního letiště v Manassas v americkém státě Virginia. Letiště tajně svým klientům nabízí „osobní ubytování a pohodlí, které na komerčních letištích nenajdete.“

Hned další den ráno, 25. června, bylo N977GA detekováno nad Skotskem v neobvyklé výšce 45 tisíc stop. Letadlo neuvedlo letový plán a letělo nad úrovní stanovenou dispečery.

„Letadlo se v našem systému objevilo 25. června v 5:20.“ uvedl zdroj serveru, který je členem sítě sledující letadla po internetu v Británii. „Pověst toho letadla jsme znali.“

N977GA neuvádělo dispečerům svůj postup, a tak bylo nutno využít komerční nebo vojenský radar pro jeho sledování.

N977GA bylo zmiňováno ve zprávách jako možný přepravce programu CIA a mělo být také využíváno Agenturou pro přepravu osob ve vazbě (JPATS), kterou provozuje Úřad leteckých maršálů za účelem přesunu vězňů a neamerických zločinců.

http://www.presstv.ir/detail/2014/06/14/366933/cia-rendition-jet-tried-to-abduct-snowden/

Dále čtěte:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s