Iráčtí „povstalci“ byli cvičení v Jordánsku

Zatímco američtí neoconi volají po bombardování Iráku a pozic teroristické skupiny ISIL a média teroristy přirovnávají k „rebelům“ a „povstalcům,“ z minulosti se začínají vynořovat zprávy o podpoře těch stejných teroristů ze strany Západu v Jordánsku.

Podle serveru WND byli členové ISIL v roce 2012 cvičeni americkými instruktory na tajné základně v Jordánsku. Tito teroristé měli být cvičeni v rámci programu tajné pomoci syrským „rebelům“ bojujícím proti syrské vládě. Podle jordánských činitelů neměla být tato kampaň mířena proti Iráku a členové ISIL byli prověřeni na spojení s Al-Kájdou. (zdroj)

Zprávy o cvičení syrských teroristů v Jordánsku se objevují od roku 2012 a byly průběžně doplňovány světovými médii a zainteresovanými zeměmi zároveň odmítány. To, že členové ISIL byli pravděpodobně cvičeni, je zřejmé z jejich rychlých a dobře naplánovaných akcí. Irácká vláda z jejich podpory obviňuje Katar a Saúdskou Arábii. Irácký premiér Nouri al-Maliki si zároveň stěžoval, že je některé země označují za „revolucionáře.“

Podobnou věc také můžeme vidět v českých médiích, která pletou slova „rebelové,“ „povstalci“ a „teroristé.“

radikálAktuálně.cz

ak

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s